Najseksowniejsza lekkoatletka świata niedoszłą rywalką Justyny Święty-Ersetic

alica schmidt
Fot. Facebook Alica Schmidt

Alica Schmidt z Niemiec ma na koncie sukcesy na szczeblu młodzieżowym. Wielką rozpoznawalność zawdzięcza jednak nie osiągnięciom sportowym, a urodzie.

Alica Schmidt jest jedną z najpopularniejszych sportsmenek w Niemczech. 22-latka, która specjalizuje się w biegu na 400 m, mogła wystartować na igrzyskach olimpijskich jako członkini sztafety mieszanej 4×400 m, jednak ostatecznie pełniła rolę rezerwowej. Właśnie w tej konkurencji Polacy zdobyli złoty medal, a na trzeciej zmianie pobiegła Justyna Świety-Ersetic. Niemiecka sztafeta z kolei została zdyskwalifikowana.

- reklama -

Niemka ma na koncie kilka sukcesów na szczeblu młodzieżowym. Zajęła drugie miejsce podczas Mistrzostw Europy do lat 20 w 2017 r. w sztafecie 4×400 m, natomiast dwa lata później zdobyła brązowy medal na ME U23.

Wielką rozpoznawalność zawdzięcza jednak nie osiągnięciom sportowym, a urodzie. Australijski magazyn „Busted Coverage” nazwał ją najseksowniejszym sportowcem na świecie. Biegaczka dziwiła się jednak takim tytułom, podkreślając, że wciąż najważniejszy jest dla niej sport. Jest także jedną z największych gwiazd w Tokio, jeśli chodzi o popularność w mediach społecznościowych – na Instagramie obserwuje ją 2,1 mln osób. Dzieli się tam się treściami dotyczącymi zdrowia i dobrego samopoczucia. Współpracuje z niemieckimi markami spożywczymi, w tym z firmą zajmującą się ekologicznym odżywianiem dla sportowców. Lubi zdrowo jeść i gotować, kiedy tylko pozwala jej na to napięty kalendarz.

oprac. /red/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here