Hipoterapia, tenis i belgijka w raciborskiej „Bibliotece bez barier” [ZDJĘCIA]

biblioteka bez barier
Hipoterapia, tenis i belgijka w raciborskiej „Bibliotece bez barier”

Uczestnicy odbyli wycieczkę do stadniny koni, gdzie wzięli udział w zajęciach hipoterapii i zooterapii, a także ćwiczyli i uczyli się tańca na kortach OSiR-u.

Tegoroczne zajęcia „Lata z biblioteką” dla osób z niepełnosprawnościami powoli zmierzają do końca. Tym razem odbyła się m.in. wycieczka do stadniny koni, gdzie na uczestników czekało wiele wrażeń. – Podczas zajęć hipoterapii każdy spróbował przejażdżki na koniu oraz miał okazję poobcować z końmi i dowiedzieć się wiele o tych pięknych i wrażliwych zwierzętach. Oprócz tego na ranczo towarzystwa dotrzymywały pies terapeuta i rodzina kotków. Zajęciom towarzyszyły warsztaty z wiedzy o naturze. Zadowolenie z wycieczki było wyraźnie widoczne na uśmiechniętych twarzach uczestników – relacjonuje biblioteka.

- reklama -

Kolejnego dnia odbyły się zajęcia ruchowe na kortach OSiR-u. Oprócz zabaw, nauki tenisa i gier zespołowych przeprowadzono szkolenie z tańca w parach. Dzięki temu popularna m.in. na studniówkach belgijka weszła na stałe do repertuaru umiejętności uczestników „Lata z biblioteką”.

Lato z biblioteką dla osób z niepełnosprawnościami organizowane jest w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here