Oddychaj, nie wzdychaj! Raciborzanie uczyli się prawidłowego oddychania [ZDJĘCIA]

Biblioteka

W trakcie warsztatów trener wskazywał, jak przyjmować prawidłową postawę ciała, która zapewni optymalną przestrzeń płucom, wątrobie i pozostałym organom wewnętrznym.

Warsztaty prawidłowego oddychania to kolejne warsztaty zdrowia przeprowadzone w raciborskiej bibliotece w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

- reklama -

Oddychanie jest jedną z podstawowych funkcji każdego żywego organizmu, w tym również człowieka. Życie zaczyna się z pierwszym oddechem i kończy wraz z ostatnim, a oddech towarzyszy nam w każdym momencie życia, nawet gdy o nim nie pamiętamy i nie myślimy. Świadomy oddech nie oddziałuje jedynie, jak się spodziewamy, na nasze ciało. Dzięki niemu uzyskujemy dostęp do możliwości sterowania swoją siłą życiową, emocjami i umysłem.

W trakcie warsztatów uczestnicy uczyli się efektywnego oddychania i poprzez oddech wzmacniania ciała i psychiki. Trener wskazywał jak przyjmować prawidłową postawę ciała zapewniającą optymalną przestrzeń płucom, wątrobie i pozostałym organom wewnętrznym.
Trzy dni wystarczyły, aby uczestnicy nauczyli się poprawnych wzorców oddechowych i możliwości skutecznego wykorzystywania ich w codziennym życiu.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj