Wyniki konkursu „Zielono mi”. Zobacz zdjęcia nagrodzonych miejsc

Zielono Mi
Laureaci w kategorii "Zielona Rewitalizacja"

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na wkład mieszkańców Raciborza w zazielenianie miasta oraz jego upiększenie poprzez dbanie o roślinność na swoich posesjach, balkonach, działkach i miejscach pracy.

W kategorii „Zielona Rewitalizacja” I miejsce zdobyła  Małgorzata Piasecka, za nią uplasowała się Barbara Mikołajec, natomiast Magdalena Kobylarz może pochwalić się III miejscem. Jury doceniło wkład pań, a właściwie całych rodzin, w metamorfozę przestrzeni, która jeszcze kilka lat temu była nielegalnym wysypiskiem śmieci.

- reklama -

Jak to się zaczęło?

Pani Małgorzata podczas spaceru z mężem dostrzegła potencjał w zdegradowanej przestrzeni służącej jako miejsce przebywania osób bezdomnych. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta przestrzeń została zaopatrzona w dostęp do wody, a także została oddana w użytek w formie dzierżawy. Oprócz ogromnych walorów estetycznych przestrzeń odznacza się również ekologicznym podejściem do ogrodnictwa i szacunkiem do przyrody. W ogrodach znajduje się mnóstwo roślin miododajnych, warzyw, owoców, budek lęgowych, jest również niewielki staw z żabami.

Raciborzanki, pani Małgorzata, pani Barbara i pani Magdalena są świetnym przykładem na to, jak z niczego zrobić coś pięknego.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here