Kreatywne warsztaty w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA]

Kreatywne warsztaty w bibliotece w Markowicach
Kreatywne warsztaty w bibliotece w Markowicach

Tematem zajęć było tworzenie kwiatów z papieru akwarelowego oraz własnoręczne wykonanie ozdobnych kartek okolicznościowych.

2 i 9 sierpnia czytelniczki bibliotecznej Filii nr 10 w Markowicach spotkały się na kreatywnych warsztatach plastycznych. Tematem zajęć było tworzenie kwiatów z papieru akwarelowego oraz własnoręczne wykonanie ozdobnych kartek okolicznościowych. – Twórcze spotkania w bibliotece są okazją do dobrej zabawy – czytelniczki mają okazję spotkać się i porozmawiać w miłej atmosferze, wypić kawę i poczęstować się ciastem – tłumaczą organizatorzy – Filia nr 10 MiPBP w Raciborzu.

- reklama -

Podczas pierwszych warsztatów uczestniczki zapoznały się z różnymi technikami ozdabiania kartek scrapbookingowych. Następnie własnoręcznie tworzyły elementy ozdób, z których najważniejsze były kwiaty z papieru akwarelowego. W trakcie zajęć nauczyły się blendowania kolorów, czyli dobierania i mieszania odcieni. W efekcie powstały niezwykłe zestawy kwiatów w przeróżnych barwach, a dodatkowo uczestniczki spędziły miło czas na wymianie artystycznych pomysłów.

Podczas drugich warsztatów, wykorzystując zdobyte umiejętności, uczestniczki własnoręcznie wykonały romantyczne kartki według własnego pomysłu. Warsztaty były inspiracją do pobudzenia wyobraźni, ponieważ podczas tworzenia prac nie było narzuconych reguł.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here