Pijany 76-letni kierowca ujęty przez świadków na ul. Mysłowickiej

policja
Fot. archiwum portalu

Dzięki właściwej reakcji świadków policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę.

19 sierpnia zgłaszający powiadomili dyżurnego Policji, że w Raciborzu na ul. Mysłowickiej ujęli kierowcę opla, który kilka minut wcześniej jechał całą szerokością drogi i na ul. Ocickiej uderzył w znak drogowy przed przejściem dla pieszych, po czym odjechał, a do tego prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Dyżurny na miejsce skierował policjantów, którzy ok. godz. 17:00 zatrzymali ujętego przez świadków 76-letniego mieszkańca Raciborza i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Stróże prawa potwierdzili przypuszczenie zgłaszających – kierowca w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz mężczyźnie grożą nawet 2 lata pobytu w więzieniu.

- reklama -

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkomisarz Jarosław Gorzawski na ręce świadków za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc przy zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy, wyrażając jednocześnie podziw dla postawy i tego, że nie pozostali obojętni i zareagowali. Jak podkreśla, prawidłowa reakcja zgłaszających zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami Raciborza.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. – Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla policja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj