Gorzyce: Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez pociąg. Utrudnienia w ruchu

Koleje Śląskie, zdjęcie poglądowe

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś rano (30.08) w Gorzycach. Przed godziną 7:00 mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg Kolei Śląskich relacji Katowice-Chałupki.

Do tragicznego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Gorzycach, przy ul. Kolejowej w sołectwie Osiny. Na ten moment nie wiadomo, jak doszło do zdarzenia. Na miejscu pracują śledczy, którzy badają okoliczności wypadku. Pociąg zatrzymał się na przejeździe kolejowym, wobec czego występują utrudnienia w ruchu, a droga jest nieprzejezdna. Koleje Śląskie zorganizowały pasażerom komunikację zastępczą. Występują opóźnienia pociągów.

- reklama -

Aktualizacja (godz. 12:30)

– Aktualnie wybrane pociągi zostają odwołane na odcinku Wodzisław – Chałupki – Wodzisław i uruchomiona została ZKA. Niestety nie mamy dokładnych informacji o terminie pełnego przywrócenia ruchu pociągów na tej trasie. Wszystkie bieżące informacje znaleźć można na naszej stronie www.kolejeslaskie.pl w zakładce „Informacje o utrudnieniach”.  Oczywiście do dyspozycji podróżnych jest całodobowa infolinia pod nr tel. 32/ 428-88-88, gdzie można zasięgać wszelkich, aktualnych informacji dotyczących ewentualnych utrudnień – informują Koleje Śląskie.

W najbliższym czasie możliwe jest przywrócenie pełnego ruchu na tym odcinku.

Aktualizacja (1.09.2021)

Dwa dni po tragicznym zdarzeniu w Gorzycach wiemy już, że śmiertelnie potrącony mężczyzna to 26-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, który, jak przekazuje nam policja, wtargnął pod nadjeżdżający pociąg. – Jak ustalono na miejscu, prawdopodobnie była to skuteczna próba samobójcza. Prokurator zlecił sekcję zwłok. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia – przekazuje nam st. asp. Małgorzata Koniarska z KPP Wodzisław Śląski.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj