Koncert z okazji 10-lecia zespołu Bartnicky na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

Koncert z okazji 10-lecia zespołu Bartnicky na Zamku Piastowskim

Zespół Bartnicky to projekt muzyczny, który powstał na początku 2011 r. Na jego czele stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicki, urodzony na Zaolziu, a mieszkający w Raciborzu.

28 sierpnia na scenie plenerowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu w ramach akcji „Wakacje w powiecie”, którą wspólnie organizowały Powiat Raciborski i Zamek Piastowski, odbył się koncert z okazji 10-lecia zespołu Bartnicky. Gościnnie wystąpili także: Izabela Skutova – Izabel oraz BFD + Muody GieKa.

- reklama -

Zespół Bartnicky to projekt muzyczny, który powstał na początku 2011 r. Na jego czele stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicki, urodzony na Zaolziu w czeskich Beskidach, a mieszkający w Raciborzu.

Członkowie zespołu to ludzie kochający i grający różne gatunki muzyki, których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. W efekcie powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze dynamiczną sekcję i wiele innych folkowych klasycznych instrumentów i brzmień. Zespół podczas koncertów wykonuje nowy autorski repertuar, jak również utwory ludowe pochodzące z Beskidów we własnych aranżacjach. Zespół grał w Polsce, w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, na Węgrzech, a nawet w Konsulacie RP w Wiedniu. Zespół ma na koncie takie hity jak: „Powiedz mi rzeko”, „Serce bych oddoł” czy „Nasza muzyka”.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here