OSP Samborowice na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF [ZDJĘCIA]

OSP Samoborowice na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF

Drużyna dziewczęca zajęła 9. miejsce, natomiast chłopcy 16. Na młodych druhów pod samborowicką remizą czekała grupa wiernych kibiców z sołtysem, którzy podziękowali młodzieży za reprezentowanie społeczności na zawodach krajowych.

27 sierpnia OSP Samborowice w 46-osobowej grupie udało się do Konina na Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji udział wzięły najlepsze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – drużyny dziewcząt i chłopców w wieku 10-16 lat z poszczególnych województw oraz zwycięzcy poprzednich zawodów szczebla krajowego. Młode drużyny dziewcząt i chłopców z Samborowic reprezentowały województwo śląskie.

- reklama -

– Zawody odbywały się na bardzo dobrze przygotowanym torze przy słonecznej pogodzie. Nasz występ zaliczamy do bardzo udanych, czas wykonania ćwiczenia bojowego i sztafety bardzo dobry – natomiast popełniliśmy trochę błędów, prostych błędów, za które dostaliśmy punkty karne, co ostatecznie uplasowało drużynę dziewczęcą na 9. miejscu z pośród 33 855 drużyn dziewczęcych w całej Polsce oraz drużynę chłopaków na 16. miejscu spośród 52 860 drużyn w całej Polsce, co zważając na rangę ogólnokrajową jest bardzo dobrym wynikiem. Co ważne wracamy z podniesionymi głowami, z workiem doświadczenia i adrenaliny. Był to bardzo udany dzień. Najmłodszą zawodniczką zawodów zostaje nasza zawodniczka Hanna Pośpiech – relacjonuje OSP.

Skład drużyny dziewczyn: Wiktoria Otlik, Emilia Polak, Julia Grzegorczyk, Izabela Gans, Natalia Grzegorczyk, Amelia Martinus, Paulina Solich, Klaudia Trojańska. Maya Wycisk, Sabina Kubik – średni wiek drużyny – 13 lat.

Skład drużyny chłopców: Kilian Jeremiasch, Julia Koczy, Karolina Gans, Martin Rosina, Estera Koterba, Olivier Brachman, Igor Otlik, Julia Parys, Fabian Pośpiech, Kuba Delanowski, Hanna Pośpiech – średni wiek drużyny – 12 lat.

W grupie dziewczyn 1. miejsce zajęła drużyna z OSP Przytkowice, 2. OSP Zdżary, 3. OSP Miejsce Odrzańskie. W grupie chłopców 1. miejsce OSP Wysokienice, 2. OSP Zalesie Śląskie, 3. OSP Przytkowice.

– Po bardzo udanym występie udaliśmy się na krótkie zwiedzanie do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, po którym wróciliśmy do domu. Po bardzo długiej i męczącej podróży przybyliśmy pod naszą remizę, gdzie czekała na nas grupa wiernych kibiców z naszym sołtysem, którzy przywitali nas piosenką „We are the champions”, bijąc gromkie brawa i dziękując nam za reprezentowanie naszej społeczności na zawodach krajowych. Dostaliśmy od nich pamiątkowy puchar wraz z medalami. Zorganizowali duże ognisko z pieczeniem kiełbasek, a na łasuchów czekał tort bezowy. Dziękujemy przede wszystkim naszym młodym adeptom pożarnictwa za długie i żmudne treningi, które zaowocowały zwycięstwami na zawodach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, co otworzyło nam drogę do zawodów ogólnopolskich. Dziękujemy opiekunom za to, że poświęcili swój czas, swoją energię i wykazali się mnóstwem spokoju, szlifując nasze małe diamenty. Dziękujemy naszej małej samborowickiej społeczności za wspieranie nas i trzymanie za nas kciuków. Była to bardzo dobra lekcja, która zważywszy na to, że mamy bardzo młode drużyny, zaowocuje w przyszłości – relacjonuje OSP Samborowice.

fot. OSP Samborowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here