Kosmiczne Lato z Biblioteką dobiegło końca [ZDJĘCIA]

Kosmiczne lato z biblioteką

Podczas 15 tematycznych spotkań oraz 2 wycieczek młodzi uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę o naszej planecie, kosmosie, astronomii oraz historii, nauce i fantastyce związanej z odkrywaniem kosmosu.

Od 2 lipca do 26 sierpnia, w każdy wtorek oraz czwartek, w bibliotece odbywały się wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Kosmiczne Lato z Biblioteką”.

- reklama -

Podczas pożegnalnych zajęć uczestnicy przypomnieli sobie wszystkie spotkania i tematy zajęć, obejrzeli wspólnie zdjęcia i relacje wideo oraz podzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami naukowymi. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, a na koniec cała kosmiczna drużyna zrobiła sobie ostatnie pamiątkowe zdjęcie.

Przez cały okres Kosmicznego Lata dzieci regularnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Wśród naukowych tematów kosmicznych zajęć znalazły się między innymi: „Rakiety i pojazdy kosmiczne”, „Czarne dziury”, „Słońce i inne gwiazdy”, „Księżyc” czy „Droga Mleczna”. Osobne zajęcia poświęcone były postaciom Mikołaja Kopernika, Galileusza, Mirosława Hermaszewskiego i Stephena Hawkinga. Nie zabrakło też bardziej fantastycznych tematów takich jak „Podróże w czasie”, „Kiedy ziemia była płaska”, „Mars i Marsjanie” oraz bohaterów kosmicznych przygód, wśród których znaleźli się między innymi Wall-e, E.T. czy Tytus, Romek i Atomek.

W sumie, w ramach Kosmicznego Lata, Biblioteka w Raciborzu przeprowadziła 17 dni zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z czego 15 spotkań zrealizowano w bibliotece oraz odbyły się 2 wycieczki tematyczne. Każde zajęcia miały określony temat związany z kosmosem oraz przeprowadzone były przez innego prowadzącego według autorskiego scenariusza. Dzięki temu młodzi uczestnicy zajęć zapoznali się szeroko z wiedzą o kosmosie i związanymi z tym zagadnieniami. Podczas wszystkich zajęć oprócz części naukowo-edukacyjnej realizowane były kreatywne zajęcia plastyczne oraz ruchowo-sportowe.

Wszystkie relacje foto i wideo z zajęć Kosmicznego Lata z Biblioteką dostępne są na stronie: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2338-kosmiczne-lato-z-biblioteka.html

Kosmiczne Lato z Biblioteką realizowane było we współpracy z Miastem Racibórz w ramach akcji „Lato w mieście 2021” dofinansowanej przez Prezydenta Miasta Racibórz.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here