Letnie warsztaty w Raciborskim Centrum Kultury zakończone [ZDJĘCIA]

Letnie warsztaty w Raciborskim Centrum Kultury zakończone

Pod koniec wakacji uczestnicy akcji odwiedzili Park Dinozaurów w Krasiejowie oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka, a także wzięli udział w warsztatach rzeźby, kosmetyków naturalnych i cyrkowych.

Raciborskie Centrum Kultury we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz przygotowało wiele atrakcji w ramach akcji Lato w Mieście 2021. Teraz przyszedł czas na podsumowanie końcówki letniego kulturalnego czasu.

- reklama -

– Przeżyliśmy niesamowitą przygodę w Parku Dinozaurów w Krasiejowie, gdzie poznaliśmy informacje na temat życia poszczególnych gatunków. Nie tylko dinozaury były dla nas atrakcją! Kolejka, która wprowadziła nas w poszczególne ery, kino, oceanarium, a na deser wesołe miasteczko – to było istne szaleństwo! Nie możemy zapomnieć, że tego dnia odwiedziliśmy też Park Nauki i Ewolucji Człowieka, w którym w specjalnych okularach i słuchawka przenosiliśmy się w różne epoki historyczne, w których żyli ludzie. Mnóstwo ciekawostek, realistyczne rzeźby i interesujące opowieści – to raj dla młodych odkrywców – relacjonuje RCK.

Od 23 sierpnia w różnych dzielnicach Raciborza odbyły się warsztaty rzeźby dla młodych rzeźbiarzy. Powstało mnóstwo pięknych prac figurki, talerzyki, medale, ozdoby. Jedyne, co ograniczało uczestników, to ich wyobraźnia. Zajęcia prowadziła Katarzyna Baron-Rogula. Natomiast 24 sierpnia pod okiem Agnieszki Patalong młodzież z Raciborza poznała tajniki produkcji domowych kosmetyków naturalnych. Uczestnicy wspólnie przygotowali kule do kąpieli i pachnące, prześliczne, bursztynowe mydełka do mycia. – Lato pożegnaliśmy warsztatami cyrkowymi, które okazały się totalnym strzałem w dziesiątkę! Zajęcia poprowadziła Leona Macurová z Cirkus trochu jinak ze swoimi asystentkami z UmCirkum. Uczestnicy poznali sztuczki i triki iluzjonistyczne, podstawy żonglerki, akrobatyki cyrkowej, kręcili talerzami, stworzyli piramidę akrobatyczną, a także uczyli się bardzo trudnej sztuki balansowania i równowagi – opisują organizatorzy.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here