Ogólnopolski spływ kajakowy rzeką Rudą [ZDJĘCIA]

Ogólnopolski spływ kajakowy rzeką Rudą

W wydarzeniu udział wzięło w sumie 149 osób, w tym sześć z zagranicy, które reprezentowały osiem klubów.

W dniach 27-29 sierpnia odbył się XXXII Ogólnopolski Spływ Kajakowy im. Kazimierza Kalusa „Ruda 2021”. Uczestnicy pokonali trasę Rybnik Stodoły – Kuźnia Raciborska o długości 24 km w dwóch etapach. W wydarzeniu udział wzięło w sumie 149 osób, w tym sześć z zagranicy, które reprezentowały osiem klubów. Wszystkich przyjął na swoim terenie klub piłkarski w Rudzie Kozielskiej, gdzie otwarcia dokonała zastępca burmistrza Miasta Kuźni Raciborska Sylwia Brzezicka-Tesarczyk.

- reklama -

Na trasie odbył się wyścig indywidualny, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Drużynowo, po raz trzeci z rzędu, wygrała reprezentacja Tołhaj GDK, zdobywając tym samym, na stałe puchar przechodni ufundowany przez rodzinę Kazimierza Kalusa, patrona imprezy.

Gościem honorowym na podsumowaniu imprezy był burmistrz Kuźnii Raciborskiej Paweł Macha. Spływ był dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerami w organizacji było Starostwo Rybnik oraz Urzędy Miast Żory, Rybnik i Kuźnia Raciborska.

Dodatkowym akcentem były obchody 30-lecia działalności klubu ŚKTK Neptun. W sobotni wieczór uczestnicy biesiadowali przy obficie zastawionych stołach i obejrzeli pokaz ognia. W niedzielę, podczas zakończenia spływu prezes ŚKTK Neptun wręczył zasłużonym członkom klubu odznaczenia przyznane przez Polski Związek Kajakowy. Zarząd klubu podziękował, wyróżniając pucharami i dyplomami instytucje oraz osoby, które rzetelnie współpracowały na rzecz klubu.

fot. ŚKTK Neptun
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj