Remont drogi powiatowej w Kobyli nabiera tempa

Kobyla
Remont drogi powiatowej w Kobyli

Powiat Raciborski realizuje kolejną inwestycje drogową, to przebudowa drogi nr 3540S w Kobyli, od cieku wodnego Żabnica w kierunku Raciborza.

Trwa przebudowa drogi nr 3540S w Kobyli, od cieku wodnego Żabnica w kierunku Raciborza. Inwestycja ta nie byłaby możliwa bez pozyskanych środków zewnętrznych i wsparciu Gminy Kornowac, która wspólnie z Powiatem Raciborskim partycypuje po połowie w kosztach kładu własnego. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza.

- reklama -

Od ul. Leśnej do ul. Spacerowej wykonano już stabilizację podłoża cementem, warstwę podbudowy z kruszywa kamiennego oraz warstwę podbudowy bitumicznej, ustawiono również krawężniki betonowe i obrzeża dla poboczy utwardzonych kostką betonową. Wykonywane są przepusty pod zjazdami do posesji oraz podbudowa z kruszywa pod pobocze z kostki. Ponadto od strony Raciborza trwa wykonanie koryta jezdni pod nałożenie warstw podbudów i stabilizacji.

Całkowity koszt zadania to 2 340 159,76 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 1 287 087,86 zł. Środki Powiatu to 526 535,95 zł, pochodzą głównie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki Gminy Kornowac to 526 535,95 zł. Prace remontowe potrwają do końca tego roku.

Dzięki dobrej współpracy starosty raciborskiego z włodarzami gmin powiatu raciborskiego wspólnymi siłami możliwe jest realizowanie przez powiat wielu zadań dla naszych mieszkańców.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj