100 mieszkań powstanie w Kuźni Raciborskiej

100 mieszkań powstanie w Kuźni Raciborskiej

Budowa ok. 100 mieszkań pod wynajem z opcją dojścia do własności przy ul. Bema odbędzie się w ramach działań SIM Śląsk Południe.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk Południe to spółka, której celem jest budowa mieszkań na wynajmem o niskim czynszu z możliwością dojścia do własności po 15 latach. W jej skład wchodzi siedem gmin i Krajowy Zasób Nieruchomości, w tym gmina Kuźnia Raciborska. Planowana jest tam realizacja budowy ok. 100 mieszkań pod wynajem z opcją dojścia do własności przy ul. Bema.

- reklama -

Szczególne kryteria przydziału lokali mieszkalnych, jak również warunki i zasady naboru, określa gmina dla swojej inwestycji. Takiego regulaminu dla Kuźni Raciborskiej można spodziewać się pod koniec tego roku. Umowa spółki SIM będzie podpisana 11 października. – Z osobami, które uczestniczyły w ankietowaniu programu Mieszkanie Plus, będziemy kontaktować się bezzwłocznie po podpisaniu umowy spółki SIM. Uczestnictwo w ankietowaniu nie uprzywilejowuje do ubiegania się do przydziału mieszkania. Lista osób chętnych do przystąpienia do programu jest otwarta. Postęp prac, czyli przystąpienie do budowy kolejnych bloków mieszkalnych, zdeterminuje liczba podpisanych umów – informuje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

Na chwilę obecną planowana jest budowa około 100 mieszkań – zgodnie z wizualizacją przedstawioną na poniższych zdjęciach. Zdjęcia bloków są poglądowe, zakłada się jednak formę bloków jedno klatkowych.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here