„Bezpieczna droga do szkoły” z raciborskimi dzielnicowymi

policja
"Bezpieczna droga do szkoły" z raciborskimi dzielnicowymi

Policjanci z raciborskiej komendy spotykają się z najmłodszymi, edukując ich na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Takie spotkania odbyły się m.in. w Szkole Podstawowej nr 3 i 13.

Wrzesień jest miesiącem, w którym działania policjantów są ukierunkowane szczególnie na dobro dzieci. W celu uświadomienia pociechom zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać zarówno w drodze do szkoły, jak i podczas powrotu do domu, mundurowi właśnie w tym okresie przeprowadzają cykl spotkań z najmłodszymi. W minionym tygodniu takie spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 i 13 w Raciborzu.

- reklama -

Dzielnicowi przekazali dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i wskazywali, jak w praktyce zastosować zdobytą wiedzę. Szczególną uwagę skupiono na zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz jazdy rowerem. Podkreślili również, jak ważną rolę w bezpieczeństwie pieszych odgrywają prawidłowo noszone elementy odblaskowe. Nie zabrakło też informacji o bezpieczeństwie w internecie oraz o szkodliwości narkotyków i dopalaczy, konsekwencji prawnych związanych z ich posiadaniem i sprzedażą. Omówiony został problem dyskryminacji innych osób. Raciborscy stróże prawa omówili także założenia najnowszej kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Podczas spotkań został przeprowadzony konkurs w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wraz z przekazaniem nagród przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

Policjanci przypominają, że ogromny wpływa na bezpieczeństwo dzieci mają opiekunowie, którzy od początku powinni przypominać i utrwalać z najmłodszymi podstawowe zasady. – Do szkoły idź drogą uczęszczaną, nie przechodź „na skróty” przez miejsca ustronne. Jeśli nie ma chodnika idź poboczem z lewej strony jezdni, a przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, zawsze na zielonym świetle. Jeśli jesteś zaczepiany przez nieznajomego, powiadom o tym niezwłocznie rodziców lub opiekunów. Wychodząc z domu, zawsze informuj rodziców lub opiekunów dokąd idziesz, z kim i kiedy wrócisz. Podczas zabawy nie oddalaj się od miejsca zamieszkania. Przebywaj w grupie innych dzieci i ich opiekunów. Nie przyjmuj od nieznajomych żadnych prezentów w postaci słodyczy, zabawek, pieniędzy itp. – apelują policjanci.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here