Walka z nocnymi driftami w Oborze

obora raciborz
Ul. Markowicka w Raciborzu

Po progach zwalniających na ul. Markowickiej pojawił się znak zakazujący ruchu w obu kierunkach, który obowiązuje między 22:00 a 5:00.

Mieszkańcy raciborskiej dzielnicy Obora od dłuższego czasu narzekali na nocne rajdy samochodowe odbywające się na ul. Markowickiej i drifty na parkingu przy Arboretum Bramy Morawskiej. – Sytuacja jest bardzo uciążliwa, ale również niebezpieczna. Pomimo wielokrotnego zawiadamiania o problemie policji oraz rozmów mieszkańców z gromadzącą się na parkingu młodzieżą sytuacja nie ulega poprawie – pisała w listopadzie 2019 r. w interpelacji radna Magdalena Kusy. – Jako radna, ale również mieszkanka tej dzielnicy, wiele razy podejmowałam rozmowy z osobami, które w rażący sposób łamią w tym miejscu prawo drogowe oraz zakłócają spokój mieszkańców. Częste patrole policji również nie rozwiązały tego problemu. W imieniu mieszkańców zwracam się z wnioskiem o zamontowanie na ulicy Markowickiej „progu wyspowego”. Takie rozwiązanie umożliwiłoby autobusom wjazd na parking przy Arboretum, jednocześnie ograniczając możliwość przekraczania dozwolonej prędkości pojazdom samochodowym (…). Mamy również nadzieję, że w przyszłości uda się poszerzyć zakres monitoringu miejskiego o teren parkingu przy Arboretum – pisała Magdalena Kusy.

- reklama -

Sprawa trafiła do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Raciborskim, a ta pozytywnie zaopiniowała zamontowanie progu wyspowego. Ostatecznie na początku 2020 r. przed wjazdem na parking pojawiły się dwa progi zwalniające. Nie rozwiązały one jednak problemu, bo można je łatwo ominąć. Teraz w tym miejscy postawiono znak B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”, który obowiązuje w godz. 22:00-5:00.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here