Od piątku (17.09) zamknięty wiadukt w Bluszczowie

Bluszczów
Fot. Google Maps

Od 17 września rozpoczną się prace na obiekcie mostowym w Bluszczowie (gmina Gorzyce) w ciągu ul. Dworcowej i Kamieńskiej. Technologia robót zakłada całkowite zamknięcie obiektu dla ruchu na czas prowadzenia robót.

Wykonawcą robót będzie firma Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Nad Bytomką 1, która w przetargu zaoferowała najkorzystniejszą cenę 1 523 509,57 zł. Niespełna połowa (700 tys. zł) kosztów inwestycji zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych przez Zarząd Powiatu z Ministerstwa Infrastruktury, ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Resztę sfinansuje ze środków własnych.

- reklama -

Kiedy koniec prac?

Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowego z wykorzystaniem części podpory po stronie zachodniej. Po przebudowie wiadukt zyska dwa pasy ruchu na jezdni oraz wydzielony chodnik dla pieszych, a przede wszystkim zostanie zwiększona jego nośność, która obecnie ze względu na zły stan konstrukcji jest ograniczona. Przewiduje się, że roboty potrwają do 10 grudnia bieżącego roku.

Niestety, w trakcie remontu ze sporymi utrudnieniami będą musieli liczyć się kierowcy przemieszczający się wiaduktem. Z uwagi na zakres i przyjętą technologię robót, przebudowa wymagać będzie zamknięcia dla ruchu odcinka drogi powiatowej nr 5055 S w Bluszczowie.

/Powiat Wodzisławski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here