Koncert wiedeński w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Koncert wiedeński w Raciborskim Centrum Kultury

Zabrzmiały największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabrakło także popisowych arii z najsłynniejszych operetek: „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” czy „Kraina uśmiechu”.

2 października w Raciborskim Centrum Kultury odbył się koncert wiedeński z udziałem solistów polskich i europejskich scen operowych.

- reklama -

Soliści operowi, balet i orkiestra zachwycili publiczność. Nie zabrakło bajkowych kostiumów, które przeniosły widzów do magicznego, wiedeńskiego świata króla walca – Johanna Straussa. Na scenie zaprezentował się m.in. Kameralny Zespół Straussowski wykonujący wyłącznie muzykę Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady, a także laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych.

Zabrzmiały największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje Johanna Straussa, nie zabrakło także popisowych arii z najsłynniejszych operetek: „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszała m.in.: walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkay’a „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą, dusza śpiewa”, polkę „Tritsch-Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”.

– Koncert programowo nawiązywał do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu. Tutaj każdy może bujać się w rytm muzyki oraz śpiewać wraz z solistami najpiękniejsze melodie jak choćby „Wielka sława to żart” czy „Usta milczą, dusza śpiewa”. Jako pierwsi w Polsce na tak szeroką skalę promujemy wiedeńską muzykę operetkową, a także największe przeboje mistrza Johanna Straussa. Mamy za sobą tysiące zagranych koncertów, a nasze niepowtarzalne wydarzenia obejrzały już setki tysięcy widzów – mówią organizatorzy.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here