Szafowanie dla Adelki. Akcja charytatywna z Michałem Wiśniewskim w Raciborzu

szafowanie
"Szafowanie dla Adelki" w Siedlcach. Fot. Fundacja Po Pierwsze

Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie 14-miesięcznej Adelki chorującej na na rdzeniowy zanik mięśni.

Miasto Racibórz zaprasza wszystkie placówki oświatowe do wzięcia udziału w akcji pod tytułem „Szafowanie dla Adelki”. – „Szafowanie” to pierwsza i jedyna jak do tej pory w Polsce akcja, która w realny sposób przekłada się na pomoc w dwóch dziedzinach. Mianowicie: dbamy o ekologię i pomagamy zebrać fundusze na leczenie Adelki. Polega ona na zbiórce odzieży używanej. W akcję „Szafowania” angażuje się osobiście Michał Wiśniewski, który sam odbiera przyniesione worki. Firma, która współpracuje z Fundacją Po Pierwsze, odbierze wszystkie zebrane tekstylia i za każdy kilogram przekaże fundusze na leczenie Adelki. Każdy kilogram będzie więc na wagę złota – zachęcają organizatorzy. – Adelka to 14-miesięczna dziewczynka chorująca na rdzeniowy zanik mięśni. Jej życie zostało wycenione na 9,5 miliona złotych. Zbieramy na lek, który pomoże Adelce cieszyć się życiem – tłumaczą.

- reklama -

Finał akcji odbędzie się 19 października na pl. Długosza w Raciborzu pod patronatem Urzędu Miasta i Prezydenta Miasta Racibórz.

Miasto zwraca się z prośbą o dołączenie się do akcji szkół i przedszkoli z Raciborza i okolic. Dla szkoły i przedszkola, które zbierze najwięcej kilogramów odzieży, a tym samym wygra konkurs, fundacja przekaże materiały dydaktyczne.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here