Golec uOrkiestra, Enej, Zakopower, Stanisław Soyka i Trebunie Tutki na jarmarku na raciborskim zamku

Golec uOrkiestra
Golec uOrkiestra

W ramach Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego oprócz koncertów gwiazd i lokalnych zespołów zaplanowano warsztaty i atrakcje dla dzieci, a także kiermasz.

W dniach 11-18 grudnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Powiat Raciborski i Zamek Piastowski w Raciborzu.

- reklama -

Jak zapowiadają organizatorzy, jarmark będzie wydarzeniem, które ściągnie na Zamek Piastowski gości z całego województwa i kraju, jak i z zagranicy, a zamkowy dziedziniec rozbłyśnie niczym Praga czy Wiedeń. Nie zabraknie różnego rodzaju wydarzeń towarzyszących, wśród których znajdą się m.in. koncerty muzyczne gwiazd takich jak Golec uOrkiestra, Enej, Zakopower, Stanisław Soyka i Trebunie Tutki, a także występy zespołów lokalnych i regionalnych.

Będzie też wiele atrakcji dla dzieci: karuzele, samochodziki, kula śnieżna i lodowa rzeźba. Zaplanowano warsztaty, które będą polegały na stworzeniu świątecznej ozdoby, czyli światów – dekoracji wykonanej z opłatków, które zazwyczaj przybierają formę kuli. Zdobiły one między innymi podłaźniczki i tak zwane święte kąty znajdujące się w domostwach. Będą też warsztaty malowania drewnianych zabawek.

Dziedziniec Zamku Piastowskiego zostanie wypełniony drewnianymi domkami, które będą stanowić jednocześnie stoiska handlowe. W związku z tym zamek zachęca do zgłaszania się chętne firmy, które chcą zaprezentować w dawnej siedzibie Piastów swoje lokalne, świąteczne wyroby takie jak: ciasta, pierniki, ciasteczka, pieczywo, wędliny, pączki oraz grzane wino z dodatkiem pomarańczy, cynamonu i goździków, dzięki któremu na zamkowym dziedzińcu będzie pachniało zbliżającymi się świętami, jak również podmioty, których wyroby rękodzielnicze i artystyczne związane ze świętami Bożego Narodzenia stanowić będą doskonały prezent dla najbliższych. Szczegóły na stronie internetowej zamku.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here