Rafako i Pinggao Group zawarły porozumienie o współpracy

Rafako

– To porozumienie znacząco poprawia nasze możliwości ofertowania, nasz chiński partner zobowiązuje się bowiem do zapewnienia gwarancji finansowych, które w ostatnich latach często stanowiły dla Rafako barierę w przystępowaniu do projektów – powiedział Maciej Stańczuk.

Rafako S.A. i Pinggao Group Co., Ltd. zawarły porozumienie o współpracy w zakresie wspólnej realizacji projektów. Na jego mocy przedsiębiorstwa zobowiązały się do wspólnego uczestniczenia w przetargach na projekty, które są dla obu stron interesujące, ale trudne do samodzielnej realizacji. W tym celu zamierzają powołać dedykowane zespoły i udostępniać sobie wzajemnie posiadane zasoby, by razem realizować pozyskane projekty. Firmy planują także wspólne przygotowywanie dokumentacji i wymianę know-how.

- reklama -

– Cieszymy się z pozyskania w Polsce tak doświadczonego partnera, z którym będziemy mogli wspólnie realizować projekty, które wymagają współpracy dwóch silnych firm – powiedział Li Xiao, General Manager of Pinggao Group na rynek polski. – Deklarujemy pełną gotowość na szeroką współpracę, a zarazem wsparcie w obszarze technicznym, sprzętowym oraz finansowym – dodał.

Porozumienie w szczególności ma dotyczyć branży energetycznej, ale strony nie wykluczają też współpracy przy innych projektach.

– To porozumienie znacząco poprawia nasze możliwości ofertowania, nasz chiński partner zobowiązuje się bowiem do zapewnienia gwarancji finansowych, które w ostatnich latach często stanowiły dla Rafako barierę w przystępowaniu do projektów. My wnosimy, między innymi, wieloletnie doświadczenie, znajomość rynku energetycznego w Polsce i Europie oraz referencje wymagane do realizacji projektów – powiedział Maciej Stańczuk, wiceprezes zarządu Rafako S.A.

Strony zakładają, że pierwsze wspólne projekty zrealizują w ciągu roku od zawarcia porozumienia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here