O polskim systemie ochrony zdrowia. Projekt zmian pod koniec stycznia

fot. Tomasz Żak / UMWS

Poprawa jakości leczenia i kierunki zmian funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce były tematami konferencji, która 8 listopada odbyła się w Sali Sejmu Śląskiego.

Zdaniem Izabeli Domogały, członkini zarządu województwa śląskiego, pandemia koronawirusa dała impuls do uporządkowania systemu ochrony zdrowia. I. Domagała przekazała, że konieczne zmiany mają być wypracowane przez sześć zespołów roboczych. Projekt zmian ma być gotowy pod koniec stycznia.

- reklama -

– Czas COVID-u wiele nas nauczył, udało się opanować kryzys związany z pandemią, niemniej koronawirus uwypuklił też słabość służby zdrowia w regionie. Potrzebujemy systemowych rozwiązań, koordynacji współpracy w placówkach służby zdrowia, dotyczy to głównie szpitali w naszych sześciu subregionach. Współpracujemy także ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym pod kątem zapewnienia przyszłym kadrom zatrudnienia w naszych szpitalach. Do stycznia, w porozumieniu z dyrekcjami szpitali, a także samorządowcami, bo do tej współpracy zapraszam każdego, komu leży na sercu poprawa systemu lecznictwa, chcemy przygotować propozycje zmian i przedstawić je stronie rządowej licząc na wsparcie. Jest wola tej współpracy, a to bardzo cenny i ważny prognostyk na przyszłość. Ze swej strony, jako zarząd województwa dopilnujemy, aby była jak najbardziej konstruktywna. Pod kątem inwestycji w szpitalach, także w kontekście walki z COVID-19 udało się zrobić już wiele dobrego. Dla przykładu, doposażyliśmy placówki służby w zdrowia w sprzęt, co poprawiło komfort pracy lekarzy i poprawiło jakość leczenia pacjentów – podkreślił marszałek województwa Jakub Chełstowski.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here