Uczniowie CKZiU nr 1 na praktykach w Hiszpanii [ZDJĘCIA]

Uczniowie CKZiU nr 1 na praktykach w Hiszpanii

Nieodłącznym elementem każdego wyjazdu na zagraniczne staże jest także bogaty program przybliżający kulturę poznawanego regionu.

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbywali swoje praktyki zawodowe w Maladze – mieście Pabla Picassa. Projekt „Twój krok do europejskiej kariery zawodowej” to już szósty z kolei realizowany w tej szkole. Jego celem jest przede wszystkim zdobycie doświadczenia zawodowego poza granicami kraju, co pozwoli uczniom stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy, podniesienie kompetencji zawodowych, osobistych, językowych, zyskanie nowych kwalifikacji i umiejętności, jak również podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w CKZiU.

- reklama -

Przyszli technicy budownictwa i technicy architektury krajobrazu zdobywali doświadczenie zawodowe, poznawali tradycję, kulturę i zabytki Andaluzji. Technicy budownictwa mieli niebywałą okazję uczestniczyć w restaurowaniu wnętrz kościoła, obserwowali też pracę historyków sztuki przy renowacji kościelnych malowideł naściennych. Inna grupa techników budownictwa poznawała tajniki finalnego etapu budowy – przygotowania do odbioru budynku. Grupa dziewczyn nadawała ostatnie szlify luksusowym apartamentom przed wprowadzeniem się do nich pierwszych mieszkańców. Niespotykaną atrakcją budynku było jacuzzi zlokalizowane na dachu apartamentowca.

Technicy architektury krajobrazu w Hiszpanii poznawali egzotyczne rośliny, tworzyli z nich kompozycje kwiatowe, zapoznawali się z internetowym systemem zamówień kwiaciarni i poznawali tajniki projektowania nadmorskich deptaków.

Nie zabrakło programu przybliżającego kulturę poznawanego regionu. Młodzi technicy zobaczyli: Sewillę z Placem Hiszpańskim, Torre de Oro, czyli Złotą Wieżę, katedrę i Alcazabę, klimatyczną Rondę i Caminito del Rey – uznawane dawniej za najbardziej niebezpieczną trasę na świecie. Po wywiązaniu się z zawodowych obowiązków były wycieczki na plażę, punkty widokowe Malagi, zwiedzanie Zamku Gibralfaro czy ruin Teatru Rzymskiego. Na liście zwiedzanych miejsc nie zabrakło fortyfikacji pałacowych – Alcazaby. Można było również zajrzeć do restauracji Antoniego Banderasa, który tak jak Picasso, urodził się w Maladze.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj