Diabelski młyn ponownie w Rybniku

Rybnik
Fot. L. Tyl

Świąteczny klimat poczujemy w Rybniku już 26 listopada, kiedy to na rynku ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy. Na płycie rynku pojawi się także koło widokowe, które w zeszłym roku zrobiło furorę. 

Już kilka dni temu, w różnych punktach miasta, pracownicy rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej rozpoczęli wieszanie świątecznych dekoracji. – W tym roku ustawimy lub przyozdobimy około 40 choinek, na których zawiesimy ok. 2000 szt. bombek i 1700 szt. innych elementów dekoracyjnych – mówi Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarząd Zieleni Miejskiej. – Ponadto zawiesimy ok. 4000 metrów sznurów świetlnych, 140 elementów nasłupowych, 12 elementów pomiędzy elewacjami, przyozdobimy fontanny i ustawimy dwie stajenki – wymienia.

- reklama -

Wśród tegorocznych nowości znajdzie się 40 sztuk. elementów nasłupowych w kształcie choinki w dzielnicach miasta, nowa dekoracja ul. Korfantego i Zamkowej oraz scenka świetlna z ławeczką na rynku. Na rynku staną też sanie z reniferami. Rynkowa choinka, która ustrojona zostanie w kolorach niebiesko-srebrnych,  to w tym roku jodła kalifornijska o wysokości ok. 10 m. Do śródmieścia przyjedzie z dzielnicy Gotartowice, z ul. Jutrzenki.
Oświetlenie na Rynku i jego okolicach włączone zostanie w sobotę 4 grudnia, w dzielnicach światełka zapalane będą sukcesywnie do 21 grudnia.

Jarmark na rynku 

Jeśli nie zostaną zaostrzone obowiązujące w kraju ograniczenia epidemiczne, kramy oferujące świąteczny asortyment czynne będą do 23 grudnia, w godzinach:

  • od poniedziałku do piątku: 10.00-18.00
  • od soboty do niedzieli: 10.00-20.00

    Na płycie rynku ustawionych zostanie ponad 10 stanowisk z różnorodnym asortymentem, jak również domek „wiatrak” z grzanym winem.

Koło widokowe

Do Rybnika powróci ubiegłoroczna atrakcja –  koło widokowe. Będzie ono czynne codziennie (za wyjątkiem 24 i 25 grudnia) od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 21.00 oraz soboty i niedziele od 11.00 do 21.00. Będzie to atrakcja odpłatna – wejściówka to koszt 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (ulgowy – dzieci do 8 lat). Cena obejmuje wykonanie 3 obrotów w czasie 10-15 min.

Koło wjechało na płytę rynku w piątek, 19 listopada, w godzinach wieczornych, a jego montaż trwał kilka dni. W sobotę, 20 listopada, rano rozpoczął się montaż jarmarkowego „wiatraka”, a od poniedziałku ustawiane są domki handlowe. Całość ruszy 26 listopada i w przypadku świątecznych stoisk czynna będzie do 23 grudnia, zaś  domek-wiatrak i koło widokowe zostaną na rynku do 9 stycznia 2022 roku.

Dzień Dobry TVN w Rybniku

18 grudnia do Rybnika zawita mobilne studio Dzień Dobry TVN w wersji świątecznej. Na płycie rynku  powstanie specjalnie zaaranżowana wioska św. Mikołaja, którą każdy z mieszkańców będzie mógł odwiedzić. Klimatu dodawać będą elfy, choinki, sanie i sam św. Mikołaj. W ramach DDTVN zaplanowano również „wejścia pogodowe”. Tego dnia prognoza pogody zapowiadana będzie z Zabytkowej Kopalni Ignacy.

/UM Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here