Śląskie gminy w czołówce rankingu programu Czyste Powietrze

Smog

W trzecim kwartale tego roku najaktywniejsza była gmina Godów, której mieszkańcy złożyli 262 wnioski do programu na łączną liczbę budynków jednorodzinnych wynoszącą 3721.

Ukazał się nowy ranking pokazujący aktywność gmin w programie Czyste Powietrze. Dzięki niemu każdy może zobaczyć, ile wniosków na wymianę kopciuchów i docieplenie domów złożono w jego gminie. W trzecim kwartale tego roku najaktywniejsza była gmina Godów, której mieszkańcy złożyli 262 wnioski do programu na łączną liczbę budynków jednorodzinnych wynoszącą 3721. Drugą pozycję zajęła gmina Czerwionka-Leszczyny, trzecią Jejkowice. Aż siedemnaście pierwszych miejsc zestawienia zajmują gminy z woj. śląskiego.

- reklama -

Na terenie województwa śląskiego za sześć tygodni wejdzie w życie zakaz użytkowania kotłów na paliwa stałe starszych niż 10 lat. Podobne przepisy wejdą w życie również w woj. podkarpackim, ale tam tempo wymiany starych urządzeń grzewczych w ramach programu Czyste Powietrze jest znacznie wolniejsze. W pierwszej setce rankingu nie ma ani jednej gminy z tego regionu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here