Nie mógł ustać na nogach, ale kierował samochodem

policja
Policja

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany dzięki informacji świadka. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów, a kiedy mundurowi otworzyli drzwi pojazdu kierujący nagle ocknął się, zaczął cofać i uderzył w zaparkowany za jego samochodem radiowóz.

W sobotę, około godziny 20:30, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Niepodległości w kierunku Jankowic świadek zauważył kierowcę osobówki, który prawdopodobnie jest pijany. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej i na terenie Rybnika zauważyli kierowcę osobówki. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów, ani na pukanie w szybę osobówki. Kiedy mundurowi otworzyli drzwi pojazdu, mężczyzna nagle ocknął się, zaczął cofać i uderzył w zaparkowany za jego samochodem radiowóz. Mieszkaniec powiatu rybnickiego nie potrafił ustać o własnych siłach na nogach. Badanie stanu trzeźwości 27-latka wykazało, że miał on w organizmie 2 promile alkoholu, ponadto pobrano mu krew do badań. Oprócz utraty prawa jazdy grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara 2 lat więzienia.

- reklama -

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here