Mieszkanka Wodzisławia Śląskiego znęcała się nad psem? Zareagował świadek

Pies
Zdjęcie poglądowe, fot. Freepik.com

Do zdarzenia doszło w Wodzisławiu Śląskim. Jedna z mieszkanek zareagowała i powiadomiła policję widząc, jak kobieta podczas spaceru traktuje swojego psa. Policyjne dochodzenie wyjaśni, czy doszło do przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem.

27 listopada wodzisławska komenda została powiadomiona o tym, że na ulicy Marklowickiej w Wodzisławiu Śląskim kobieta podczas spaceru ma maltretować psa. Zgłaszająca zwróciła kobiecie uwagę, jednak została zlekceważona. Postanowiła więc powiadomić policję i udała się za kobietą z psem, przekazując dyspozytorowi na bieżąco jej lokalizację.

- reklama -

Funkcjonariusze, którzy zostali wysłani na miejsce wylegitymowali właścicielkę psa. Nie potwierdzili, aby zwierzę posiadało widoczne obrażenia, jednak w tej sprawie zostało wszczęte policyjne dochodzenie. Jeśli potwierdzi się, że właścicielka znęcała się nad swoim psem, usłyszy zarzut i trafi przed sąd. Może jej wtedy grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.

Poinformuj o nieludzkim traktowaniu zwierząt 

W Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim funkcjonuje tak zwana Zielona Strefa. Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowanie do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z wodzisławską policją za pośrednictwem poczty e-mail: [email protected]

Możesz również skorzystać z internetowego narzędzia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem którego istnieje możliwość wskazania obszaru zagrożeń. Katalog zgłoszeń jest rozbudowany, dlatego zachęcamy, by skorzystać również z takiej formy przekazywania swoich podejrzeń o zabronionych czynach popełnianych przeciwko zwierzętom i środowisku.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here