Dariusz Polowy razem ze św. Mikołajem przywitali przedszkolaków

W Przedszkolu nr 15 im. Jana Brzechwy przy ul. Kowalskiej już od godziny 6 prezydent Dariusz Polowy, naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Żychski oraz św. Mikołaj witali przedszkolaków, którzy wrócili do placówki oddanej do użytku po remoncie.

Przypomnijmy, remont w Przedszkolu nr 15 dotyczył 4 sal dydaktycznych oraz 4 łazienek dla dzieci, które są przy oddziałach, a kwota remontu wyniosła 377 313,51 zł brutto. Pomieszczenia zostały odświeżone, jest w nich dużo jaśniej. Sale zostały wyposażone w klimatyzacje, nowe meble i dywany. Na dachu przedszkola zostały zamontowane solary zabezpieczające ciepłą wodę w placówce. Placówka skorzystała również na inwestycji związanej z doposażeniem placów zabaw. P15 otrzymało siłownię na wolnym powietrzu, pod której urządzeniami zastosowano maty przerostowe jako bezpieczną nawierzchnię.

- reklama -

– Inwestycję udało się przeprowadzić bardzo sprawnie, w lekko ponad 3 miesiące. Efekt przerósł oczekiwania. Pięknie się złożyło, że placówkę po remoncie mogliśmy otworzyć na Mikołajki, a więc dzieci nie dość, że mają dziś imprezę, to mogą się cieszyć z zupełnie nowych pomieszczeń. Realizujemy bardzo dużo projektów w raciborskich przedszkolach, doposażamy placówki, a na dzieci czekają dodatkowe zajęcia, co jest nie do przecenienia w zmieniającym się świecie – powiedział prezydent D. Polowy.

– Remont był bardzo potrzebny. Poprawił się komfort naszej pracy, są nowe meble, wyremontowane łazienki. Remont przyczynił się do tego, że dzieci będą szczęśliwsze. Chcę podziękować dyrekcji SP 15, która nas gościła w trakcie remontu naszego przedszkola. Podziękowania także dla rodziców, którzy zaangażowali się w pracach porządkowych po remoncie. Wielkie ukłony dla nich – powiedziała dyrektor P 15, Daniela Bizoń.

Prezydent wręczył także placówce czek na kwotę 5000 zł, na doposażenie przedszkola. Łącznie w Przedszkolu nr 15 przebywa setka dzieci.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj