Śnieg, mróz i trochę słońca. Prognoza pogody na cały tydzień

Zdjęcie archiwalne

Początek tygodnia będzie pochmurny z opadami śniegu i stopniowym spadkiem temperatury. Pod koniec tygodnia zachmurzenie duże z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu oraz szczególnie na południu kraju deszczu marznącego powodującego gołoledź. Zrobi się nieco cieplej.

Poniedziałek, zgodnie z prognozami IMGW, będzie pochmurny z opadami śniegu, lokalnie także deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia miejscami na północy kraju temperatura powietrza wynosić będzie około -1°C, a na południu około 1°C. Wiatr z kierunków północnych, na wybrzeżu porywisty.

- reklama -

We wtorek pochmurno z opadami śniegu i większymi przejaśnieniami na zachodzie – zapowiada IMGW. Rozpogodzenia i napływ zimnego powietrza spowoduje nocą spadek temperatury do -8°C oraz utrzymywanie się w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju temperatury poniżej 0°C. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, tam około -6°C.

Środek tygodnia bardziej pogodny 

W środę rozpogodzenia i większe przejaśnienia, opady śniegu wystąpią tylko na południu kraju. Noc zimna: od -13°C na Suwalszczyźnie do -4°C nad morzem i na południowym wschodzie. W dzień temperatura wyniesie od -8°C do 0°C. Wiatr z kierunków wschodnich. Niskie temperatury utrzymujące się całą dobę zwłaszcza na wschodzie kraju oraz na pogórzu spowodują rozwój zjawisk lodowych na rzekach i jeziorach. Pierwsze zjawiska lodowe pojawią się na rzekach górskich oraz w zlewni Narwi w postaci lodu brzegowego a pod koniec tygodnia również i krążków śryżowych.

W czwartek i piątek ponownie wzrost zachmurzenia do dużego i opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. W Karpatach zachodnich opady śniegu mogą być intensywne. Temperatura minimalna od -13°C do -3°C, a maksymalna od -7°C do 0°C. Wiatr zmieni kierunek na południowy.

Koniec tygodnia przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie na północy padał będzie śnieg, a na południu, szczególnie w niedzielę, śnieg, deszcz ze śniegiem, deszcz i marznący deszcz powodujący gołoledź. Okresami utworzy się mgła osadzająca szadź. Temperatura minimalna wyniesie od -10°C do -2°C. Nieco cieplej będzie w ciągu dnia, bo temperatura wyniesie od -2°C do 2°C. Wzrośnie także nieco prędkość południowego i wschodniego wiatru.

/IMGW oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here