Świadczenie przedemerytalne – dyżur telefoniczny ZUS

Seniorzy
Zdjęcie poglądowe, fot. Pixabay

Aby otrzymać świadczenie przedemerytalne, należy spełnić dwa rodzaje warunków – warunki, które są wspólne dla wszystkich osób ubiegających się o świadczenie przedemerytalne, a także warunki indywidualne, które są uzależnione m.in. od stażu pracy czy wieku.

Świadczenia przedemerytalne są formą wsparcia finansowego dla osób, które utraciły pracę nie z własnej winy, ale jednocześnie mają problem ze znalezieniem nowego zatrudnienia. – Bywa tak, że firma, w której przepracowaliśmy kilkanaście lat, stała się niewypłacalna, zakład ulega likwidacji. Do emerytury pozostało kilka lat. Jednak z powodu wieku trudno nam się przekwalifikować i znaleźć pracę. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy możemy skorzystać ze świadczenia przedemerytalnego, kontaktując się z ekspertem rybnickiego ZUS podczas dyżuru telefonicznego – zachęca Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

- reklama -

Dzwonić można 9 grudnia w godz. od 10:00 do 12:00 pod nr 727 690 825. ZUS zachęca do skorzystania z porad eksperta zwłaszcza te osoby, które są zagrożone utratą pracy. Aby otrzymać świadczenie przedemerytalne, należy spełnić dwa rodzaje warunków. Po pierwsze warunki, które są wspólne dla wszystkich osób ubiegających się o świadczenie przedemerytalne, a po drugie warunki indywidualne, które są uzależnione m.in. od stażu pracy czy wieku.

– Warunki indywidualne uzależnione są od przyczyn rozwiązania pracy, wieku ubezpieczonego, płci, jak i stażu pracy. Inne będą też dla osoby, która jest zatrudniona w firmie, inne dla kobiety, a inne dla mężczyzny. Inne powody ubiegania się o świadczenie przedemerytalne będzie przedstawiała osoba prowadząca własną działalność gospodarczą, a jeszcze inne opiekun osoby chorej pobierający z tego tytułu świadczenie. Dlatego warto wziąć udział w dyżurze ZUS i skorzystać z porad pracowników rybnickiego ZUS, którzy udzielą szczegółowych informacji, odnosząc się do pytań dzwoniących osób. Zachęcamy do kontaktu – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj