26-latek uciekał przed policją. Powód? Ponad 3,5 promila we krwi

Wodzisław Śląski

Wodzisławscy policjanci ujawnili na terenie powiatu wodzisławskiego kolejnych nietrzeźwych kierowców. 

13 grudnia około 14:00 policjanci Wydziału Ruchu drogowego otrzymali informacje o kierującym, który, poruszając się ulicą Żniwną, wjechał w boczną drogę gruntowną i miał problemy z wyjechaniem. Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu. Po przybyciu na miejsce mundurowych mężczyzna szybko wsiadł do samochodu i próbował uciekać. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem po krótkim pościgu. Okazało się, że powodem ucieczki było 3,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazał policyjny alkomat po przebadaniu kierowcy. Mężczyzną, który kierował pojazdem marki Peugeot, był 26-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego.

- reklama -

Kolejny z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany 14 grudnia tuż po północy w Radlinie przy ulicy Rymera. 40-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego wsiadł za kierownicę pojazdu VW Sharan i będąc w stanie nietrzeźwości (3,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) najechał na zaparkowany poza drogą publiczną pojazd, dokonując jego uszkodzenia.

W obu przypadkach sprawcom grozi kara do 2 lat więzienia, obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz obowiązek zapłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here