Przedświąteczny tydzień w raciborskiej bibliotece

biblioteka
Przedświąteczny tydzień w bibliotece

W ostatnim tygodniu przed świętami raciborska biblioteka zachęca do wypożyczania na prezent książek-niespodzianek, poleca najlepsze książki pod choinkę i zaprasza na do udziału w kończących 2020 rok wydarzeniach.

W dniach od 20 do 23 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu można wypożyczyć „Prezent na Święta”, czyli świątecznie zapakowaną książkę-niespodziankę. Akcję prowadzi Wypożyczalnia Główna przy ul. Kasprowicza 12 oraz Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9. – Święta za rogiem, a wielu z nas nadal szuka prezentów dla najbliższych. Sprawdzonym rozwiązaniem jest dobra książka. Jeśli nie wiesz jaką wybrać, możesz zdać się na wybór bibliotekarzy i wypożyczyć pięknie zapakowaną książkę-niespodziankę! Bez znajomości tytułu, autora, nie wybierając nawet gatunku literackiego. Być może taka niespodzianka okaże się trafionym prezentem? Może będzie to początek nowej książkowej przyjaźni? – zachęca biblioteka.

- reklama -

Natomiast dla osób, które zastanawiają się nad książką, która warto kupić na prezent, bibliotekarze prowadzą również akcję „Książka pod choinkę” w której polecają czytelnikom najciekawsze prezentowe propozycje książkowe. Filmiki z krótkimi recenzjami książek znaleźć można na stronach biblioteki, m.in. pod linkiem: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2501-prezent-na-swieta.html.

Z końcem roku, w bibliotece i jej filiach odbywają się też ostatnie spotkania i zajęcia. 21 grudnia o godz. 16:00 Filia nr 8 przy ul. Żorskiej 2 zaprasza na spotkanie „Zrobione w domu – pokazane w bibliotece”. Uczestnicy pochwalą się własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi i porozmawiają o najciekawszych książkach na czas świątecznego odpoczynku. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich miłośników rękodzieła i dobrej książki!

Pozostałe wydarzenia w ostatnich dniach tegorocznego kalendarza raciborskiej biblioteki znaleźć można na stronie biblioteki.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here