Dlaczego warto trenować?

Sport

Jazda na rowerze wciąż wielu osobom kojarzy się tylko z aktywnością na świeżym powietrzu. Oczywiście uwielbiamy przejażdżki na ścieżkach wytyczonych wokół miast, ale także udajemy się na trasy w lasach.

Z drugiej strony nawet bardzo doświadczeni rowerzyści pomijają możliwość trenowania w domu, a jest to poważny błąd. Zauważmy, że czasami zniechęca nas aura, gdy jest bardzo duży mróz albo cały czas pada deszcz i dodatkowo wieje wiatr. Tymczasem moglibyśmy trenować naszym ulubioną dyscyplinę właśnie w domowym zaciszu. Chodzi więc mianowicie o indoor cycling, czyli po prostu używanie rowerów stacjonarnych.

- reklama -

Interesujące jest też to, że można także ćwiczyć w klubach sportowych. Wtedy właśnie jedziemy w grupie, słuchając na przykład muzyki. Oczywiście zawsze powinien tutaj nad ćwiczeniami czuwać trener sportowy. Trening bazuje na wydolności układu oddechowego, a także pracy mięśni. Oczywiście chodzi głównie o dolne partie ciała. Poza tym intensywność takich ćwiczeń może być zróżnicowana tak, aby niezwykle precyzyjnie symulować tradycyjną jazdę na dwóch kołach. Dodatkowo zaklady-bonusowy-kod.pl/totalbet/ umożliwia wyjątkową frajdę w typowanie i spoglądanie na wydarzenia sportowe na bieżąco.

Efektywne trenowanie w domu

Oczywiście, jeżeli chodzi o taki trening, to kluczowa tutaj jest efektywność. Zauważmy, że ta dyscyplina sportowa będzie nas perfekcyjnie także przygotowywać właśnie do wyjścia na rower, ale także wędrówki. Poza tym gwarantuje nam szybką utratę wagi. Poza tym takie zajęcia wcale też nie będą wymagać od nas jakiegoś skomplikowanego ruchu technicznego i trudnych pozycji. Poza tym jazda na rowerze treningowym nie będzie się przyczyniać do powstawania urazów, jeśli chodzi o układ kostno-stawowy. Dla tego też trenerzy, a nawet lekarze rekomendują taką jazdę szczególnie dla tych z nas, którym dokuczają bóle pleców.

Jak w praktyce powinien wyglądać trening cyclingu?

Naturalnie tak samo jak w przypadku każdy innej dyscypliny sportowej, musimy tu postawić na bardzo szczegółowe planowanie. Bez tego trening nigdy nie będzie skuteczny. Najważniejszy będzie oczywiście czas poświęcony na tego rodzaju ćwiczenia. Zajęcia te będą najczęściej trwały od 30 do 80 minut. Trening głównie bazuje na tym, że będziemy pedałować rytmicznie do utworów muzycznych. To właśnie muzyka będzie gwarantować utrzymanie intensywności wysiłku na odpowiednim poziomie. Nie będziemy w końcu ani zwalniać, ani przyspieszać. Musimy utrzymać odpowiednie tempo. Poza tym pedałowanie będzie się odbywać w różnych pozycjach i będziemy wykorzystywać także różne rytmy.

Gdy następuje faza przyspieszenia, a więc sprintu, to wtedy będzie nam znacznie przyspieszać tempo. Potem będą następować fazy aktywnej regeneracji. Nasz tor jazdy będzie tutaj bazować na odtworzeniu realnego treningu. Dlatego też trening musi przewidywać podjazd pod górkę oraz zjazdy i oczywiście płaski teren. W efekcie więc inddor cycling to dyscyplina prosta, ale także bardzo wydajna. Wymagane jest jednak tutaj w rowerze pokrętło oporu. To dzięki temu będziemy mogli sobie zaplanować pedałowanie łatwiejsze i trudniejsze. Są to oczywiście bardzo indywidualne ustawienia, dzięki czemu możemy intensywność treningu dopasować do własnego poziomu.

Jakie główne atrybuty posiada inddor cycling

Wybierając jakąś konkretną dyscyplinę sportową, zawsze koncentrujemy się no pozytywach i najważniejszych atrybutach. Jeżeli chodzi o trenowanie jazdy na rowerze w domu, to przede wszystkim ten sport będzie bardzo dobrze wpływać na nasz układ krążenia. W efekcie więc nasze ciało będzie bardziej wytrzymałe oraz odporne. Organizm będzie bardziej wydajny wysiłkowo. Nasz oddech i pojemność płuc będą się poprawiać. Nie trzeba też chyba wyjaśniać, że w ten sposób poprawimy układ immunologiczny. Poza tym takie pedałowanie to doskonała opcja na spożytkowanie energii. Wskakujemy na rower i momentalnie możemy się wyżyć, mówiąc kolokwialnie. Nie zapominajmy też o tym, że to sprawdzony sposób na szybkie zrzucenie wagi i to w krótkim czasie.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here