Polacy źle oceniają walkę rządu z pandemią

koronawirus
Fot. pixabay.com

55,5% Polaków uważa, że rząd źle radzi sobie z pandemią. Osoby, które w sondażu odpowiedziały „zdecydowanie źle”, stanowią 29,2% ankietowanych.

Większość Polaków uważa, że rząd nie radzi sobie dobrze w walce z pandemią. Najgorsze zdanie mają ci, którzy przeszli COVID-19.

- reklama -

Jak wyniki z sondażu IBRiS, 55,5% Polaków uważa, że rząd źle radzi sobie z pandemią, przy czym osoby, które odpowiedziały „zdecydowanie źle”, stanowią 29,2% ankietowanych. To najwyższy wynik, który padł w tym sondażu. Działania rządzących chwali 35,7% respondentów. Jednak odsetek tych bardzo zadowolonych jest mały i wynosi 4,2%. To z kolei najgorszy wynik w tym sondażu. Osoby, które w tej sprawie nie mają zdania, stanowią 8,8%

Wśród osób sceptycznych wobec działań rządu przeważają kobiety i osoby młode. Natomiast wśród zaszczepionych przeciwko COVID-19 33% ocenia działania rządu raczej dobrze, jednak 31% z tych, którzy przyjęli szczepionki, ocenia działania rządu zdecydowanie źle. Wśród ozdrowieńców negatywnych ocen jest zdecydowanie najwięcej. Aż 87% ankietowanych, którzy przebyli zakażenie koronawirusem w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ocenia sposób walki z pandemią źle, w tym 28% zdecydowanie źle.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here