Policja i Straż Miejska kontrolują sklepy. Mandaty za brak maseczek

policja straz miejska
Wspólne kontrole Policji i Straży Miejskiej

Celem kontroli jest sprawdzenie, czy mieszkańcy oraz właściciele i pracownicy sklepów stosują się do obecnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych, a przede wszystkim, czy zasłaniają usta i nos maseczką.

Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 sprawia, że policjanci intensyfikują kontrole osób, które w przestrzeni zamkniętej, a więc w sklepach, urzędach czy środkach komunikacji publicznej mają obowiązek noszenia maseczek. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Raciborzu prowadzą wspólne kontrole placówek handlowo-usługowych na terenie miasta. Ich celem jest sprawdzenie, czy mieszkańcy oraz właściciele i pracownicy sklepów stosują się do obecnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych, a przede wszystkim, czy zasłaniają usta i nos maseczką.

- reklama -

– Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami, również na zewnątrz. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich – apeluje policja.

Funkcjonariusze przypominają, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać maseczką m.in.: na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej), w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej), w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelni, w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

W przypadku lekceważenia obostrzeń będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here