Osiem śmieciarek, dwa HDS-y i wywrotki. PK Racibórz „przygotowane na 200%”

Osiem śmieciarek, dwa HDS-y i wywrotki. PK Racibórz "przygotowane na 200%"

– Przygotowani jesteśmy nie na 100%, a na 200%, ponieważ każdy z elementów systemu ma swoje zastępstwo. Dziś prezentujemy śmieciarkę marki DAF – mówił Dariusz Polowy.

30 grudnia na terenie Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu odbył się briefing prasowy z udziałem prezydenta miasta Dariusza Polowego i prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdana Gawliczka prezentujący kolejną nową śmieciarkę i jednocześnie podsumowujący całą flotę, jaką do dyspozycji ma raciborskie PK. Od Nowego Roku to właśnie PK będzie wywozić odpady na terenie miasta.

- reklama -

– Przygotowani jesteśmy nie na 100%, a na 200%, ponieważ każdy z elementów systemu ma swoje zastępstwo. Dziś prezentujemy śmieciarkę marki DAF – to pojazd, który umożliwia wywóz odpadów gabarytowych – mówił Dariusz Polowy.

Łącznie flota PK liczy osiem śmieciarek, a także dwa samochody – HDS-y i wywrotki – a to najprawdopodobniej nie jest koniec. – Ciężarówka marki DAF to nasz najnowszy nabytek – została dostarczona przed samymi świętami. Obsługa jest już przeszkolona, więc jesteśmy gotowi i damy radę od nowego roku przystąpić do działania. Łącznie mamy zatrudnionych przeszło 60 osób, które będą do dyspozycji – poinformował Bogdan Gawliczek.

Kontrakt pomiędzy miastem a Przedsiębiorstwem Komunalnym będzie obowiązywał przez trzy lata. – Jestem przekonany, że dzięki temu utrzymamy aktualną cenę dla mieszkańców za wywóz śmieci. Opłata 21 złotych jest najniższą w regionie. Uważam to za wielki sukces naszego Przedsiębiorstwa Komunalnego, pana prezesa i całego zespołu, który przygotowywał dokumenty do przetargu, a osobiście się cieszę, ponieważ to jest realizacja jednego z punktów „Dziesiątki Polowego” – podsumował prezydent miasta.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here