Drogi w Tworkowie i Nowej Wiosce odbudowane po powodzi [ZDJĘCIA]

Drogi w Tworkowie i Nowej Wiosce odbudowane po powodzi

Ul. Drzymały w Tworkowie oraz ul. Leśna i Wrzosowa w Nowej Wiosce mają nową nawierzchnię i krawężniki.

Zakończono odbudowę kolejnych dróg w gminie Krzyżanowice, które zostały zniszczone podczas majowej powodzi.

- reklama -

Na ul. Drzymały w Tworkowie wykonano remont nawierzchni asfaltowej bez podbudowy, montaż krawężników drogowych wzdłuż remontowanego odcinka i regulację kratek ściekowych. Na to zadanie gmina uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w ramach likwidacji skutków tegorocznych nawałnic w wysokości 387 700,00 zł, natomiast wartość zadania to 484 695,04 zł. Wykonawcą był Domax z Boronowa.

Odtworzony został też odcinek ul. Leśnej w Nowej Wiosce. Zadanie polegało na remoncie nawierzchni asfaltowej na długości 356 m i szerokości 4,5 m, montażu krawężników drogowych wzdłuż remontowanego odcinka i robotach wykończeniowych poboczy. Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 400 000,00 zł, wartość zadania wynoosła 521 576,25 zł. Remont wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza.

Po odbudowie jest odcinek ul. Wrzosowej od posesji nr 6 do skrzyżowania z ul. Główną w Nowej Wiosce. Wykonano remont nawierzchni asfaltowej na długości 530 m i szerokości 3,5 m, montaż krawężników drogowych wzdłuż remontowanego odcinka oraz profilowanie i utwardzenie skarp. Na to zadanie gmina Krzyżanowice uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 555 500,00 zł, a wartość zadania to 694 401,53 zł. Wykonawcą było PRD z Raciborza.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj