Lekarze o sylwestrze: Jedna noc może zaważyć na dalszym zdrowiu, a nawet życiu

koronawirus sylwester
Fot. freepik.com

– Nikt nikomu nie odbiera prawa do szampańskiej zabawy, ale nie można jej postawić ponad zdrowie własne i innych! Powitajmy Nowy Rok bezpiecznie – apelują lekarze.

– Chcemy przeżyć Nowy Rok w szczęściu i zdrowiu? Unikajmy nieznanych osób i przypadkowych tłumów, w których mogą znajdować się niezaszczepieni. Bawmy się ostrożnie, zachowajmy zdrowy rozsądek – apeluje prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka.

- reklama -

Lekarze PPOZ w komunikacie zwraca uwagę, że choć nowych potwierdzonych przypadków COVID-19 jest nieco mniej, to liczba zgonów nadal jest bardzo duża. – Umiera 700-800 osób dziennie! I to głównie niezaszczepionych (blisko 90 procent) – alarmują.

Lekarze zaznaczają, że choć większość miast zrezygnowało z organizacji hucznych imprez sylwestrowych, to nie brakuje propozycji ze strony klubów czy dyskotek. – Choć rząd wprowadził limity gości, trudno się spodziewać, że wszędzie będą one przestrzegane – przyznaje PPOZ.

– Sami powinniśmy wziąć odpowiedzialność za siebie i innych! Nikt nikomu nie odbiera prawa do szampańskiej zabawy, ale nie można jej postawić ponad zdrowie własne i innych! Jedna noc może zaważyć na dalszym zdrowiu, a nawet życiu. Powitajmy Nowy Rok bezpiecznie. W gronie najbliższych, przyjaciół, znajomych, o których wiemy, że są zaszczepieni. W czasie pandemii nawet w sylwestra nie powinniśmy stracić głowy! – podkreśla prezes Bożena Janicka.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj