Koncert świąteczno-noworoczny gminy Krzyżanowice [ZDJĘCIA] [WIDEO]

koncert swiateczno noworoczny krzyzanowice
Koncert świąteczno-noworoczny gminy Krzyżanowice

Grzegorz Utracki w szczególny sposób podziękował druhnom i druhom z gminnych jednostek OSP za trud ich służby i działania podjęte m.in. w ratowaniu mienia podczas powodzi, które nawiedziły gminę w maju tego roku.

Gmina Krzyżanowice jak co roku zorganizowała gminny koncert świąteczno-noworoczny. Tym razem rozbrzmiał on w klimacie operowo-operetkowo-musicalowym, a przed publicznością zaprezentowali się: Monika Piechaczek – sopran, Tomasz Tracz – tenor, Oskar Koziołek-Goetz – bas-baryton i Mateusz Rożek – fortepian. Całość poprowadził konferansjer Leonard Malcharczyk.

- reklama -

Na wydarzenie oprócz wójta Grzegorza Utrackiego zaprosił tym razem także Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu reprezentowany przez konsul Birgit Fisel-Rӧsle. Obecni byli przedstawiciele samorządów, sołectw, jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń i organizacji, wśród nich m.in. konsul, asystentka z biura Poselsko-Senatorskiego senator Ewy Gawędy i posła Adama Gawędy – Magdalena Sieńko, dyrektor biura poselskiego Michała Wosia – Szymon Szrot, starosta raciborski Grzegorz Swoboda, przewodniczący Rady Gminy Brunon Chrzibek oraz prezes zarządu Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry Grzegorz Gryt. Nie brakowało również licznie przybyłych mieszkańców gminy, a nawet gości spoza niej.

Wszystkich gości, tych obecnych z sali oraz tych uczestniczących w wydarzeniu poprzez transmisję internetową, przywitał wójt, który skorzystał z okazji, żeby też podziękować parlamentarzystom, współpracownikom urzędu, jednostkom organizacyjnym, stowarzyszeniom, ale też firmom i osobom zewnętrznym za dobrą współpracę przy realizacji projektów i inwestycji, w działaniach na rzecz mieszkańców oraz w dążeniu do zrównoważonego rozwoju małej Ojczyzny – gminy Krzyżanowice. W szczególny sposób podziękował druhnom i druhom z gminnych jednostek OSP za trud ich służby i działania podjęte m.in. w ratowaniu mienia gminnego i prywatnego podczas powodzi, które nawiedziły gminę w maju tego roku.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj