Koncert „Gwiazdo świeć, kolędo leć” w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Koncert „Gwiazdo świeć, kolędo leć” w Raciborskim Centrum Kultury

Poza tradycyjnymi utworami takimi jak „Dzisiaj w Betlejem” czy „Bracia patrzcie jeno” zabrzmiały kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne i Ernesta Brylla.

10 stycznia w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury odbył się koncert pt. „Gwiazdo świeć, kolędo leć” – muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza.

- reklama -

Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim utworami takimi jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” zabrzmiały przebojowe kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne oraz Ernesta Brylla, wszystkie w brawurowych, trzygłosowych opracowaniach.

Spektakl grany jest nieprzerwanie od prawie trzydziestu lat nie tylko na scenach polskich, ale również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji i Hiszpanii. Od 1987 r. przez cztery kolejne lata powstawały programy telewizyjne, których sukces zaowocował wydaniem płyty live – „Kolędy w Teatrze Stu”. Ci, którzy raz poddali się urokowi atmosfery panującej podczas tego nagrania tego koncertu, do dziś nie wyobrażają sobie kolejnych świąt bez płyty, na której śpiewali Alicja Majewska, Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. Następna, równie piękna płyta z tym samym materiałem została nagrana już w składzie – Olga Bończyk, Alicja Majewska i Zbigniew Wodecki.

fot. Iwona Kwapisz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj