Pałac w Baranowicach coraz piękniejszy. Jak idą prace?

palac zory baranowice 03
Pałac w Baranowicach. Fot. UM Żory

Spod rusztowań wyłania się nowa elewacja, a w środku budynek przechodzi prawdziwą rewolucję. Efekty końcowe prac będzie można podziwiać jeszcze w tym roku.

Trwa renowacja zespołu parkowo-pałacowego w Żorach. Efekty końcowe prac będzie można podziwiać jeszcze w tym roku.

- reklama -

Wewnątrz pałacu w Baranowicach w ostatnim czasie wzmocniono i przemurowano ściany na poddaszu. Znormalizowano otwory okienne poprzez domurowanie i przemurowanie popękanych łukowych sklepień okiennych czy otynkowano część ścian na pierwszym i drugim piętrze. Zamontowano również stalowe elementy konstrukcyjne dla schodów z drugiego piętra na poddasze. Aktualnie wykonywane są instalacje elektryczne oraz trwa montaż przewodów wentylacyjnych, instalacji wodno-kanalizacyjnej i instalacji co.

Prace na zewnątrz budynku to m.in. wzmocnienie ścian za pomocą spiralnych prętów ze stali nierdzewnej i zapraw, a także skuwanie, piaskowanie, mycie i czyszczenie, impregnacja, hydrofobizacja, uzupełnienie ubytków i miejscowe pogrubienie tynków elewacji. Trwają roboty tynkarskie na elewacjach budynku z odtworzeniami elementów detalu architektonicznego. Zakończyły się już prace na dachu pałacu.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj