Jazz w wykonaniu Judyty Pisarczyk w RCKu [ZDJĘCIA]

Na scenie Raciborskiego Centrum Kultury spora dawka jazzu w wykonaniu raciborzanki Judyty Pisarczyk.

Wokalistka zdobyła m.in. nagrodę Best Vocalist International Jazz Festival „Johnny Raducanu” (Rumunia), Grand Prix Ladies’ Jazz Festival w Gdyni.

Directions In Music: Carmen McRae, obok Judyty Pisarczyk wystąpili Paweł Kaczmarczyk, Alan Wykpisz i Grzegorz Pałka

- reklama -

W Raciborskim Centrum Kultury w koncercie Directions In Music: Carmen McRae, obok Judyty Pisarczyk wystąpili Paweł Kaczmarczyk, Alan Wykpisz i Grzegorz Pałka.

Judyta Pisarczyk, wokalistka zdobyła m.in. nagrodę Best Vocalist International Jazz Festival "Johnny Raducanu" (Rumunia), Grand Prix Ladies' Jazz Festival w Gdyni

Judyta Pisarczyk to pochodząca z Raciborza absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Estradowa. Głos traktuje jak kolejny instrument, swobodnie posługując się scatem oraz wykorzystując ten język w autorskich kompozycjach. Jest założycielką i liderką Judyta Pisarczyk Quartet. Swoją muzykę prezentuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2018 r. wystąpiła u boku Bobby’ego McFerrina w ramach trasy koncertowej „Circlesongs” w Polsce. W swoim dorobku posiada album live „Koncert w Trójce” (2018).

Paweł Kaczmarczyk – koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor. Nagrał sześć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in. nominację do Fryderyka. Alan Wykpisz to absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest członkiem High Definition Quartet, z którym był nominowany do nagrody Fryderyk 2014. Grzegorz Pałka – perkusista jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem. Wielokrotnie nagradzany na konkursach i festiwalach perkusyjnych oraz jazzowych o znaczeniu zarówno międzynarodowym, jak i krajowym. Za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

/i/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj