Dzienne Archiwum: 10 lutego 2022
Spotkanie Akademickiego Zespołu ds. Edukacji i Rynku Pracy [ZDJĘCIA]
W gronie uczelni wyższych, które działają na terenie Subregionie Zachodnim dyskutowano o możliwościach wspólnych działań, podczas spotkania Śląskiego Porozumienia Gospodarczego ŚLĄSK.ONLINE.
Jednym z głównych...
80% osób z niepełnosprawnościami bez pracy
Większość niepełnosprawnych rejestruje się w urzędach pracy, ale w rzeczywistości nie chce podjąć zatrudnienia - z powodu stanu zdrowia, niskich kompetencji czy wieku.
2,5 mln,...
Zarobki w Polsce w górę. Kto może liczyć na podwyżki?
Coraz szybciej rozwijają się branże e-commerce i q-commerce. W ostatnich kwartałach wzrosło także zapotrzebowanie na pracowników z branży budowlanej.
W najbardziej poszukiwanych zawodach płaca wzrośnie...
Poprawki do Polskiego Ładu przegłosowane. Co się zmieni?
Poprawki dotyczą zasad ustalania dochodu przez przedsiębiorców dla celów składki zdrowotnej, m.in. uwzględniają tzw. różnice remanentowe.
Sejm w środę uchwalił przepisy, które przewidują m.in. wprowadzenie...
Polacy chorowali w 2021 r. mniej niż rok wcześniej
Przeciętna długość absencji chorobowej wyniosła 36,7 dnia - przy czym w przypadku mężczyzn było to 33,5 dnia, a w przypadku kobiet 39,5 dnia.
W 2021...
System kontrolujący wody opadowe będzie zapobiegał podtopieniom
Cyfrowe zarządzanie deszczówką ułatwi zarówno nadzór nad nią, jak i kompleksowe planowanie przyszłych miejskich inwestycji związanych z modernizacją lub budową infrastruktury odwodnieniowej.
Aby zarządzać deszczówką...




![Tancerze Skazy z medalami na ogólnopolskich zawodach w Rybniku-Niedobczycach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)

![Dzień Dziecka na Długiej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Dzień Dziecka na Długiej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-dziecka-na-dlugiej.jpg)
![Transgraniczna współpraca bibliotek trwa. Wspólne zwiedzanie Raciborza [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/raciborz-karwina-biblioteka-nie-ogranicza.jpg)

![Ścieżka w koronach drzew i panorama Gorców z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA] Ścieżka w koronach drzew i panorama Gorców z PTTK Racibórz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/brama-w-gorce-1-1.jpg)


![Czytanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-ocice.jpg)
![Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu rozpoczęty [ZDJĘCIA] Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu rozpoczęty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/tydzien-czytania-dzieciom.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Spotkanie Akademickiego Zespołu ds. Edukacji i Rynku Pracy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2022/02/edukacja_Jordaszka_DSC_1086.jpg)





