Zarobki w Polsce w górę. Kto może liczyć na podwyżki?

programista komputer praca
Fot. unsplash.com

Coraz szybciej rozwijają się branże e-commerce i q-commerce. W ostatnich kwartałach wzrosło także zapotrzebowanie na pracowników z branży budowlanej.

W najbardziej poszukiwanych zawodach płaca wzrośnie średnio od 10 do 15%. Na wysokie zarobki i podwyżki mogą liczyć głównie specjaliści IT, digital, e-commerce, logistyki czy budownictwa.

- reklama -

Na wzrost wynagrodzeń wpłyną inflacja, Polski Ład i rotacja. Coraz więcej firm planuje zwiększenie zatrudnienia, a nie brakuje osób, które choć nie szukają innej pracy, są gotowe odejść po otrzymaniu ciekawej propozycji.

Pod względem potrzeby zatrudnienia na liście potrzeb firm pierwsze miejsca zajmują stanowiska w obszarze e-commerce. Odpowiedzialny za platformę sprzedażową e-commerce director miesięcznie zarabia średnio 30 tys. zł, marketing automation specialist 7-9 tys. zł, performance marketing manager 12-18,5 tys. zł, a creative director – 11-14 tys. zł.

Coraz szybciej rozwija się branża obsługująca małe zakupy z bardzo szybką dostawą, czyli q-commerce. W ostatnich kwartałach wzrosło także zapotrzebowanie na pracowników z branży budowlanej.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj