W Wodzisławiu Śląskim pojawi się duży inwestor?

wodzislaw slaski rynek
Fot. DS Media

Dostępność nowej infrastruktury drogowej w ramach dojazdu do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Wodzisławiu Śląskim wesprze rozwój biznesu na tym obszarze.

Znaczący inwestor zajmujący się projektowaniem i produkcją maszyn do obróbki drewna i tworzyw sztucznych przekazał na ręce prezydenta Mieczysława Kiecy list intencyjny dotyczący zlokalizowania nowej siedziby polskiej spółki-córki w Wodzisławiu Śląskim. Jak zapowiada inwestor, planowana przez niego całkowita suma inwestycji w mieście to blisko 70 mln zł.

- reklama -

Miasto chce rozbudować drogę publiczną w obszarze strefy ekonomicznej w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowy odcinek drogi o długości ok. 1,4 km będzie kontynuacją ciągu ul. Rozwojowej. Dostępność nowej infrastruktury drogowej w ramach dojazdu do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Wodzisławiu Śląskim wesprze rozwój biznesu na tym obszarze, co bezpośrednio będzie miało wpływ na rozwój gospodarczy miasta, a tym samym realne przełożenie na powstanie nowych miejsc pracy w nowych zakładach, takich jak np. ten zapowiadany już przez wspomnianego inwestora.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj