Masyw Śnieżnika i Góry Opawskie z PTTK Racibórz

turbacz pttk raciborz
Wyprawa z PTTK Racibórz na Turbacz

Podczas wyprawy będzie można zdobyć dwa szczyty: Suchoń i Biskupią Kopę, a także zwiedzić Kopalnię Złota w Złotym Stoku.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę z cyklu „Poznajemy Sudety”. Do zdobycia będą Masyw Śnieżnika i Góry Opawskie: Suchoń, Biskupia Kopa oraz Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Wycieczka odbędzie się 26-27 marca.

- reklama -

Suchoń (964 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Krowiarek leżący w gminie Bystrzyca Kłodzka. Wschodnie stoki są łagodne, natomiast północne, zachodnie i południowe, opadające do Rowu Górnej Nysy oraz dolin Marcinkówki i Białej Wody są bardzo strome. W przeszłości na szczycie wzniesienia stała wieża widokowa zbudowana w 1885 r. z inicjatywy GGV, po której obecnie zostały tylko relikty w postaci luźno rozrzuconych ciosów kamiennych, a miejsce porasta gęsty las. Szczyt zaliczany do Diademu Polskich Gór.

Biskupia Kopa (890 m n.p.m.) – szczyt w paśmie Gór Opawskich leżący na granicy Polski i Czech. Biskupia Kopa jest najwyższym szczytem w polskiej części Gór Opawskich oraz najwyższym wzniesieniem województwa opolskiego. Na szczycie znajduje się kamienna wieża widokowa o wysokości 18 m zbudowana w 1898 r. Szczyt zaliczany do Korony Gór Polski.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku – placówka o charakterze muzealnym zlokalizowana w dawnej kopalni złota i arsenu. Muzeum oferuje wystawę obrazującą historię górnictwa złota, wyprawę do sztolni „Czarnej”, w której można zobaczyć 10-metrowy podziemny wodospad.

Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2021 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 190 zł, osoby niezrzeszone: 210 zł. Cena zawiera: przejazd autokarem, informację krajoznawczo-turystyczną, nocleg, obiadokolację oraz śniadanie w Hotelu Sudety (pokoje z łazienkami).

Szczegóły: Wyprawa „Poznajemy Sudety”: Suchoń, Biskupia Kopa i Kopalnia Złota w Złotym Stoku

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj