3 ciekawe pomysły na urządzenie sypialni nastolatka

Pokój młodzieżowy to miejsce, w którym młoda osoba spędza sporo czasu, śpiąc, odpoczywając, ucząc się, a także grając na komputerze lub przeglądając media społecznościowe. Dodatkowo takie pomieszczenie może być miejscem spotkań dla nastolatka i jego znajomych.

Antresola z funkcją spania

- reklama -

W przypadku niewielkich pokojów młodzieżowych idealnym rozwiązaniem jest stworzenie specjalnej antresoli z funkcją spania. Oczywiście taka opcja sprawdzi się tylko w wysokich pomieszczeniach, a więc na przykład w mieszkaniu w kamienicy. Antresola jest miejscem, gdzie można umieścić łóżko nastolatka lub sofę. Antresola nie jest zwykle dodatkową kondygnacją, tylko po prostu znajduje się pod sufitem i umożliwia powiększenie danego pomieszczenia. Sprawdza się to idealnie właśnie w przypadku pokoju młodzieżowego, który zwykle nie jest zbyt duży, zwłaszcza w mieszkaniach.

Na dole, pod antresolą, można umieścić biurko i wydzielić strefę do nauki. W pomieszczeniu można także stworzyć miejsce na wygodną sofę i stół lub stolik kawowy, przy którym nastolatek będzie przyjmować swoich gości. Takie rozwiązanie nie byłoby możliwe w przypadku braku antresoli. W pomieszczeniu powinny znaleźć się ponadto odniesienia do hobby nastolatka, na przykład gór (tutaj można kupić plakaty: https://pixers.pl/plakaty/tatry), komputerów i informatyki, mody, kosmetyków albo też innych zainteresowań.

Podział pokoju na trzy strefy

W przypadku pokoju młodzieżowego ważny jest podział pomieszczenia na trzy strefy. W dużym pokoju nie ma konieczności tworzenia dodatkowej antresoli, wystarczy ogólny podział. Chodzi tutaj o strefę nocną, strefę do nauki i miejsce do rozrywki lub przyjmowania gości. W pierwszej strefie powinno znaleźć się wygodne łóżko. Najlepiej, jeśli nie będzie to kanapa lub sofa z funkcją spania, ponieważ nie są to zdrowe meble dla kręgosłupa młodej osoby. Znacznie lepiej wybrać łóżko z porządnym materacem. W strefie nauki powinno znajdować się biurko z komfortowym fotelem oraz komputerem albo laptopem i miejscem na książki. Z kolei w strefie relaksu można umieścić dowolne meble i rzeczy, które lubi dany nastolatek.

Dwa pokoje do dyspozycji nastolatka

Ostatnim rozwiązaniem, możliwym do zastosowania w dużych mieszkaniach i średniej wielkości domach, jest stworzenie dwóch pokoi do dyspozycji nastolatka. W jednym znajduje się sypialnia i strefa relaksu, a w drugim miejsce do nauki oraz szafa i komoda. Taka opcja jest bardzo wygodna, zwłaszcza że można umieścić także dodatkowe łóżko lub sofę dla koleżanki czy kolegi, czyli osoby, która będzie zaproszona na nocowanie. Tego typu rozwiązanie jest możliwe tylko w dużych mieszkaniach, ponieważ zwykle w mniejszych nieruchomościach nie ma miejsca na wydzielenie dwóch pokojów dla jednej osoby.

[artykuł sponsorowany]

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj