Biuro Integracji Cudzoziemców w Wodzisławiu Śląskim

miejsce
Fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

W Wodzisławiu Śląskim uruchomiono m.in. pomoc psychologiczną dla wszystkich osób, dla których wojna na Ukrainie stanowi obciążenie psychiczne.

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim powstanie Biuro Integracji Cudzoziemców, które będzie wspierać zwłaszcza licznie przybywających na teren powiatu obywateli Ukrainy w integracji ze społecznością lokalną powiatu.

- reklama -

Pracownicy biura nie będą udzielać obcokrajowcom pomocy materialnej w postaci zapowiadanych przez rząd zasiłków czy świadczeń – te zadania będą realizować inne podmioty. PCPR zaoferuje natomiast pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z pracą we współpracy z powiatowym urzędem pracy, edukacją, pomocą prawną, wsparciem psychologicznym, a także poradnictwo specjalistyczne i pomoc w kontaktach z innymi instytucjami publicznymi. Biuro Integracji Cudzoziemców na wniosek osób zainteresowanych oferować będzie również dostęp do nauki języka polskiego oraz inne działania integracyjne, których celem będzie wsparcie imigrantów w adaptacji do nowych warunków społecznych i kulturowych, w jakich przyszło im funkcjonować.

PCPR wspólnie z Powiatowym Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim uruchomiło też pomoc psychologiczną dla wszystkich osób, dla których wojna na Ukrainie stanowi obciążenie psychiczne.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here