
Zaplanowano zajęcia w RCK, fitness, tanie wejścia do H2Ostróg i na kręgielnię, zwiedzanie muzeum czy seanse filmowe.
Miasto Racibórz we współpracy ze swoimi jednostkami stworzyło ofertę kulturalno-sportową dla uchodźców z Ukrainy. – Ważne jest, aby ludzie, którzy uciekli przed koszmarem wojny, mogli poczuć choć trochę normalności, a dzieci, którym przerwano spokojne poznawanie świata, mogły pozwolić sobie na chwile beztroski – tłumaczy magistrat.
Zaplanowano m.in. zajęcia zabawowe, taneczne, plastyczne, wokalne i rzeźbiarskie, fitness, tanie wejścia do H2Ostróg i na kręgielnię, bezpłatne zwiedzanie Muzeum w Raciborzu z przewodnikiem, spotkania w Arboretum Bramy Morawskiej i SOWIE, a także seanse filmowe.




![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)



![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)
![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









