Leskowiec i Łamana Skała z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA]

pttk raciborz
Leskowiec i Łamana Skała z PTTK Racibórz

Podczas 15-kilometrowej wędrówki uczestnicy zdobyli Leskowiec i Łamaną Skałę.

12 marca odbyła się kolejna wyprawa z PTTK Racibórz pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody. Celem było zdobycie Leskowca i Łamanej Skały w Beskidzie Małym.

- reklama -

Leskowiec (922 m n.p.m.) – szczyt we wschodniej części Beskidu Małego, w Paśmie Łamanej Skały. Ze szczytowej polany rozległe widoki na Beskid Żywiecki i Beskid Makowski – widoki obejmują Babią Górę i Pilsko, Pasmo Policy oraz Pasmo Jałowieckie. Na pobliskim Groniu Jana Pawła II znajduje się schronisko PTTK Leskowiec. Łamana Skała (929 m n.p.m.) – drugi co do wysokości, po Czuplu, szczyt Beskidu Małego, najwyższy w Beskidzie Andrychowskim. Znajduje się w Paśmie Łamanej Skały, przez które przebiega główny grzbiet Beskidu Małego. Ma dwa wierzchołki: 929 m i 915 m. Wyższy wierzchołek wznosi się nad doliną Kocierki i Pracicy, niższy jest zwornikiem dla Pasemka Łysiny. Szczyt Łamanej Skały należy do Diademu Polskich Gór.

Uczestnicy wyprawy z miejscowości Rzyki przeszli czarnym szlakiem do schroniska pod Leskowcem. Po przerwie na odpoczynek i czerwonym szlakiem MSB przeszli na szczyt Leskowca, a następnie dalej tym samym na szczyt Łamanej Skały aż do szczytu Potrójnej. – W wyprawie brało udział 52 osoby, najmłodszy uczestnik – rocznik 2012, a najstarszy – rocznik 1955. Dziękuję wszystkim za udział w wyprawie i zapraszam na kolejne w dniach 26-27 marca i 3 kwietnia – zachęca inicjator wypraw Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj